Pasaulis
Ar sugrius ES prekybos susitarimas su Lotynų Amerikos šalimis?
Europos Sąjungos derybos su Lotynų Amerikos šalimis dėl laisvosios prekybos susitarimo trunka jau daugiau nei 20 metų. 2019 m. derybose įvyko proveržis – pasiektas susitarimas, tačiau jis iki šiol neratifikuotas. Vis dėlto pastaruoju metu atsirado naujas impulsas derybas pagaliau užbaigti. Tokios šalys, kaip Vokietija ir Ispanija, nori kuo greičiau finalizuoti susitarimą, o ir Europos Komisijos vadovė taip pat išreiškė norą pagaliau baigti derybas.
Pasaulis | 4 MIN.
.
Europos Parlamentas patvirtino naująją Europos Komisiją
Europos Parlamentas nubalsavo už naujos Komisijos sudėtį. Dirbti ji turėtų pradėti gruodžio 1 d. Už naująją EK sudėtį balsavo 370 europarlamentarų, 282 buvo prieš, o 36 susilaikė. Naujosios EK sudėties patvirtinimui buvo būtina balsavusiųjų dauguma. Tai bus antroji Ursulos von der Leyen vadovavimo Komisijai kadencija.
Pasaulis | 3 MIN.
.
Kada pradės dirbti nauja Europos Komisija?
Europos Sąjunga vis dar gyvena tarpuvaldžio metu. Nors kandidatų į eurokomisarus klausymai Europos Parlamento komitetuose jau įvyko, derybos tarp pagrindinių partijų dar tęsiasi. Europarlamentaras Vytenis Andriukaitis Žinių radijo laidoje „Ką žinome apie Europos Parlamentą?“ teigė, kad klausymų procesas buvo įtemptas ir komplikuotas dėl įvairių politinių sankirtų, kadangi Parlamente atsirado daugiau prieš pačią ES nusiteikusių politinių jėgų.
Pasaulis | 2 MIN.
.
Ar naujai ES valdžiai pavyks sumažinti biurokratiją?
Europos Sąjunga neretai pašiepiama sakant, kad vienintelis dalykas, kurį ji sugeba, yra reguliavimas. Verslo atstovai nuolat skundžiasi, kad biurokratija Bendriją daro neefektyvia, o reglamentai mažina europinių įmonių konkurencingumą ir stabdo viso žemyno ekonominį potencialą. Plačiai aptartame Mario Draghi raporte pabrėžiama, kad ES per pastaruosius penkerius metus priėmė keturis kartus daugiau teisės aktų nei JAV. Atrodo, jog naujoji ES valdžia įsiklausė į šiuos nuogąstavimus. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pažadėjo ketvirtadaliu sumažinti biurokratiją ES įmonėms. Būtinybę mažinti biurokratiją ji akcentavo ir laiškuose, skirtuose būsimiems Komisijos nariams. Tad, ar pavyks naujajai Europos valdžiai išpainioti biurokratines pinkles?
Pasaulis | 4 MIN.
.